Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Ялинцівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 22547590) був реорганізований і увійшов до складу Піщанської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

рішення

  

 

ЯЛИНЦІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА 

КРЕМЕНЧУЦЬКОГО РАЙОНУ  ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(  двадцять  четверта  сесія   сьомого   скликання  )

Р і ш е н н я

 

14  липня   2017  року                                                                     с. Ялинці

Про встановлення ставок податку

на нерухоме майно,  відмінне від

земельної ділянки .

 

                    Керуючись Бюджетним кодексом України, ст. 7, 10, 12, 266 Податкового кодексу України, на підставі. 24  статті 26 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", враховуючи поправки Закону України  № 71-VIIІ від 28.12.2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об’єктів нерухомості», що набирає чинність з 1 січня 2015 року про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки   сільська рада 

в и р і ш и л а :  

          1. Встановити  на  території  Ялинцівської   сільської ради пільги із сплати податку  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, площа зменшується відповідно на : 

         а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

         б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

         в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

         2. Встановити  на  території  Ялинцівської   сільської ради ставку податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, в тому числі нерезидентів, в розмірі 1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

          3. Встановити  на  території  Ялинцівської   сільської ради ставку податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, в тому числі нерезидентів,  визначені пунктом 266.5.1. пункту 265.5 статті 265 Податкового Кодексу в розмірі 0,3 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

          4. Встановити  на  території  Ялинцівської   сільської ради пільгу в розмірі 100 %  із сплати податку  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  на господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.

 

                  

 

                 5.  Затвердити Положення про  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки згідно з додатком.

                 6.   Рішення 20 сесії сільської ради сьомого скликання від 15.02.2017 «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельного податку»  вважати таким, що втратило чинність.

                 7. Надати дане рішення для оприлюднення до Ялинцівської сільської бібліотеки.

                 8. Рішення набуває чинності з 01 січня 2018 року.

                 9. Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету і фінансів, соціально-економічного розвитку та підприємницької діяльності.

                 10. Копію даного рішення направити до Кременчуцької ОДПІ Полтавської області.

 

 

 

 

Сільський голова                                                                     О.П. Краплина

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                       Додаток

                                                                                       до рішення 24 сесії  Ялинцівської 

                                                                                       сільської  ради  7 скликання                                                               

«Про встановлення ставок податку  на                                                                                     нерухоме майно, відмінне від  земельної                                                                                             ділянки» від 14 липня 2017 року

                                                                   

ПОЛОЖЕННЯ

про  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

1. Загальні положення

 

1.1. Положення про Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (надалі - Положення) розроблене на основі Податкового кодексу України та відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

1.2. Положення визначає ставки, порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Ялинцівської  сільської ради.

1.3. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є місцевим податком, який сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до місцевого  бюджету Ялинцівської  сільської ради відповідно до Бюджетного кодексу України.

1.4. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

1.5. Норми Положення є обов'язковими для дотримання фізичними та юридичними особами - власниками об'єктів житлової нерухомості на території Ялинцівської сільської ради.

 

                                                2.Платники податку

 

2.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

2.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об'єкт житлової або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об'єкт житлової або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але неподілений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об'єкт житлової або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

                                   3.Об'єкт оподаткування

 

3.1. . Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

 

 

3.2. Не є об'єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

 б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

 в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

 г) гуртожитки;

 ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради;

 д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

 е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

 є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

 ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

 з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

 

                                   4. База оподаткування

 

4.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

 4.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

 4.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

 

                                   5. Пільги із сплати податку

 

5.1. База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

 

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

 Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування, встановлена цим підпунктом.

 5.2. Сільські, селищні, міські ради встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

 Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

 об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

 об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

 Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються в залежності від майна, яке є об’єктом оподаткування.

 Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих ними відповідно до абзацу першого та другого цього підпункту.

 

                                   6. Податковий період

 

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

                                  7. Порядок обчислення суми податку

 

7.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

 а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті, та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення) та відповідної ставки податку;

 б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку;

 в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпункту "в" підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку;

 г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів 2 і 3 цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості.

 Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

 7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

 Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

 Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

 об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

 

 

 

 

 розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

 права на користування пільгою із сплати податку;

 розміру ставки податку;

 нарахованої суми податку.

 У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

 7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 7.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

 Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

7.6. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком

 7.7. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

 7.8.  Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

8. Порядок обчислення сум податку

в разі зміни власника об'єкта оподаткування податком

 

8.1. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив

 право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника -починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

 

8.2. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

                                               

                               9. Порядок сплати податку

 

9.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до місцевого  бюджету Ялинцівської  сільської ради згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

                                 10. Строки сплати податку

 

10.1. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

 а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

 б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації".

       

                               11. Відповідальність за порушення

податкового законодавства та контроль податкових органів

 

11.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства у частині справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, здійснюється органами державної податкової служби.

11.2. У разі здійснення порушень, визначених податковим та іншим законодавством, за неподання, порушення порядку заповнення та строків подання податкової декларації органам державної податкової служби, недостовірність наданої інформації платники податку та їх посадові особи несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

 

 

 

Секретар                                                                     Л.Г. Ільєвська

 

 

 

 

 

 

 

 

ЯЛИНЦІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

КРЕМЕНЧУЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(  двадцять   четверта   сесія   сьомого   скликання  )

Р і ш е н н я

 

14  липня   2017  року                                                                     с. Ялинці

Про затвердження положення про встановлення земельного податку на майно в частині плати за землю на території Ялинцівської сільської ради

                

        Керуючись вимогами Закону України «Про плату за землю», ст.26,59,69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податковим кодексом України, ст.ст.9,13,35 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Законом України «Про орендну землі», технічною документацією з нормативної грошової оцінки земельних ділянок населених пунктів Ялинцівської сільської ради , з метою якісної і своєчасної організації роботи по проведенню податкового обліку та нарахування земельного податку юридичним і фізичним особам, сільська рада вирішила:

 

  1. Затвердити Положення про встановлення земельного податку на майно в частині плати за землю в населених пунктах Ялинцівської сільської ради (додається).

 

      2.   Копію даного рішення надати до Кременчуцької фіскальної служби.

 

      3.   Секретарю сільської ради забезпечити оприлюднення цього рішення.

 

      4.   Дане рішення набуває чинності з 01.01.2018 року.

 

      5.   Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на відділ бухгалтерського обліку та звітності.

 

       6.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань планування фінансів бюджету та соціально-економічного розвитку та підприємницької діяльності.

 

Сільський голова                                                              О.П.Краплина

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до  рішення Ялинцівської сільської ради

 Кременчуцького району Полтавської області

«Про встановлення плати за землю на території 

Ялинцівської сільської ради »

 

 

Положення про встановлення податку на майно

 в частині плати за землю на території

Ялинцівської сільської ради

 

Положення про встановлення податку на майно в частині плати за землю на території Ялинцівської сільської ради розроблено відповідно до Податкового кодексу України та є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Ялинцівської сільської ради.

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що

справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності;

 

  1. Платники земельного податку
    1. Платниками земельного податку є:
      1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
      2. землекористувачі.

 

  1. Платники орендної плати

2.1.Платниками орендної плати є орендарі земельних ділянок. Підставою

для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

 

3.Об’єкти оподаткування

3.1. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності, користуванні та земельні ділянки надані в оренду.

 

4.База оподаткування

4.1. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

4.2 площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

 

    5.Ставки земельного податку за земельні ділянки

Встановити з 01.01.2018 року:

     5.1. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки кірім  сільськогосподарських угідь.

     5.1.1 Ставка податку за земельні ділянки, в тому числі для сільськогосподарських угідь,(незалежно від місцезнаходження) встановлюється у розмірі:

- рілля, сіножаті, пасовища , перелоги, багаторічні насадження – 0,3%

відсотка від ставки податку обчисленого відповідно до п.5.1. цього Положення.

     5.2. Податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно – будівельними, дачно – будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб справляється у розмірі 3 відсотків від суми земельного податку, обчисленого відповідно до п.5.1. цього Положення.

     5.3 Податок за земельні ділянки на територіях та об’єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення, використання яких не пов’язано з функціональним призначенням цих територій та об’єктів, справляється у п’ятикратному розмірі податку, обчисленого відповідно до п.5.1. цього Положення.

   5.4 Податок за земельні ділянки на територіях та об’єктах історико – культурного призначення, використання яких не пов’язано з функціональним

призначенням цих територій та об’єктів, справляється у розмірі податку, обчисленого відповідно до п.5.1. цього Положення із застосуванням таких коефіцієнтів:

    5.4.1. міжнародного значення – 7,5;

    5.4.2. загальнодержавного значення – 3,75;

    5.4.3. місцевого значення – 1,5.

    5.5.    Податок за земельні ділянки, що відносяться до земель залізничного транспорту (крім земельних ділянок, на яких знаходяться окремо розташовані культурно – побутові будівлі та інші споруди і які оподатковуються на загальних підставах), надані гірничодобувним для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до п.5.1. цього Положення.

    5.6.  У разі надання в оренду земельних ділянок, окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, іншим суб’єктам, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється відповідно до п.5.1. цього Положення від нормативної грошової оцінки, визначеної з урахуванням застосування відповідного коефіцієнта функціонального використання цих площ залежно від виду економічної діяльності орендаря.

5.7.Ставка податку за один гектар несільськогосподарських угідь, зайнятих господарськими будівлями (спорудами), встановлюється у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Ставка податку за земельні ділянки, надані садівницьким товариствам, у тому числі зайняті садовими та/або дачними будинками фізичних осіб, встановлюється у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

5.8. Податок за земельні ділянки, які використовуються, але право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено (не переоформлено) справляється в розмірі орендної плати згідно цільового призначення земельної ділянки за межами населених пунктів у розмірі 1 відсотка від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, в межах населених пунктів у розмірі податку на землю згідно нормативної грошової оцінки, з урахуванням коефіцієнта індексаці

6.Порядок обчислення плати за землю

6.1Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

6.2 Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

6.3 Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

6.4 За нововведені земльні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

 У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

6.5 Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.

 У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власникомхза період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником- починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

 У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає податкове повідомлення- рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.6 За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

 1) у рівних частинах – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно належній часці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

3) пропорційно належній частці кожної осби – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

 За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

6.7 Юридична особа зменшує податкові зобов’язання із земельного податку на суму пільг, які надають фізичним особам відповідно до пункту 2 статті 281 Податкового Кодексу за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

 Такий порядок також поширюється на визначення податковихзобов’язань із земльного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опоно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

7. Податковий період для плати за землю

  7.1 Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

  7.2 Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, атакож у зв’язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

8. Строк сплати плати за землю

8.1 Власники землі та землекористувачі сплачують платі за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

 Уразі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

8.2 Облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

8.3 Податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

8.4 Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період,

Який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

8.5 Податок фізичними осбами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

8.6 При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

8.7 У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

9. Орендна плата

9.1 Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

 Ялинцівська сільська рада в разі укладання договорів оренди землі, повинна до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

9.2 Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

9.3 Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

9.4 Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

9.5 Розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди землі у відсотках від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

 

 

 

 

 

 

 

 

Розміри відсотків від нормативної грошової оцінки землі, що застосовується для обчислення орендної плати за користування земельними ділянками на території населених пунктів Ялинцівської сільської ради з 01.01.2018 року:

 

9.5.1 за земльні ділянки комерційного призначення – 5 %

9.5.2 за земльні ділянки зв’язку                                  – 12 %

9.5.3 за земльні ділянки енергетики                            – 3 %

9.5.4 за земльні ділянки промисловості                      – 3 %

9.5.5 за земльні ділянки для сінокосіння та

         випасання худоби                                                  – 3 %

9.5.6 за земльні ділянки для ведення городництва      – 3 %

9.5.7 за земльні ділянки сільськогосподарського

         призначення  для ведення товарного

         сільськогосподарського виробництва                  – 3 %

9.5.8 за земльні ділянки сільськогосподарських

        угідь  для ведення товарного

         сільськогосподарського виробництва                  – 4 %

9.5.8 за земльні ділянки на яких розташовані рекламоносії – 12%

9.6.0 За всі інші види цільового призначення земель   -3%.

9.6.1 Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

9.7 Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 Податкового кодексу України.

9.8 Нарахування орендної плати за земельні ділянки, які розташовані на території населених пунктів Ялинцівської сільської ради проводити з врахуванням локальних коефіцієнтів, які впливають на місцеположення земельної ділянки

10. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб

10.1. Інваліди першої і другої групи;

10.1.2 фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

10.1.3 пенсіонери (за віком);

10.1.4 ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

10.1.5 фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

10.1.6 учасники бойових дій АТО;

10.1.7 Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 10.1 цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом цільового використання у межах граничних норм:

          - для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше 2 гектарів;

          - для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) – не більше 0,25 гектара;

          - для ведення садівництва – не більше  0,12 гектара;

          - для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара 

    10.1.8. Заповідники, у тому числі історико – культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності,

Регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам○ятки природи, заповідні урочища та парки – пам’тки садово – паркового мистецтва.

    10.1.9. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, заклади, установи та організації, спеціалізовані санаторії України для реабілітації, лікування та оздоровлення хворих, військові формування, утворені відповідно до законів України, Збройні Сили України та Державна прикордонна служба України, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

    10.2.Релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності, а також благодійні організації, створені відповідно до закону, діяльність яких не передбачає прибутків.

     10.2.1 Дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

  

    10.2.2 Підприємства, установи, організації громадські організації фізкультурно – спортивної спрямованості, у тому числі аероклуби та авіаційно – спортивні клуби Товариства сприяння обороні України, - за земельні ділянки, на яких розміщені спортивні споруди, що використовуються для проведення всеукраїнських, міжнародних змагань та навчально – тренувального процесу збірних команд України з видів спорту та підготовки спортивного резерву, бази олімпійської та параолімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.

    10.2.3 Платник єдиного податку за земельні ділянки, які використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

 

11. Розмір орендної плати за землю встановлюється відповідно до нормативної грошової оцінки з врахуванням коефіцієнту індексації.

12.Відполвідальність за повноту та правильність справляння, своєчасність сплати плати за землю до сільського бюджету покладається на платників відповідно до податкового кодексу.

13. Наднити дане рішення для оприлюднення до Ялинцівської сільської бібліотеки,

на веб сайті Кременчуцької районної ради та повідомити у ЗМІ.

14. Рішення набирає чинності та діє з 01.01.2018року

 

   Сільський голова                                                          О.П. Краплина

 

 

 

Додаток 2

До  рішення Ялинцівської сільської ради

Кременчуцького району Полтавської області

«Про затвердження положення про встановлення

податку на майно в частині плати за землю

 на території Ялинцівської сільської ради»

 

 

Розмір податку для юридичних та фізичних осіб встановлюється згідно з грошовою оцінкою земель населених пунктів по сільській раді грн. за 1 м кв.(без врахування локальних коефіцієнтів, які впливають на місцеположення земельної ділянки)  враховуючи коефіцієнт індексації.

                                                               Ялинці    Воскобійники Пухальщина Кіндрівка  Михайленки Самусіївка

Землі комерційного

призначення                         3,1489-2,9067;   1,2888;             2,6142;         1,8290;    1,0181-1,3041;   1,8234. 

Землі промисловості           1,2111-1,3952;   0,6187;             1,2548;         0,8779;    0,6259- 0,4887;  0,8752

Землі транспорту і зв’язку 1,2596-1,1627;    0,5156              1,0457;         0,7316;    0,4073-0,5216;   0,7294.

гірничої промисловості і гірничих розробок

Землі громадського

призначення                       0,8817-0,8139;    0,3609;           0,7320;         0,05121;      0,3652-0,2850;  0,5105.

Землі рекреаційного

призначення                        0,6297-0,5813;     0,2578;           0,5228;         0,3658;      0,2036;              0,3647.                

та інші відкриті землі         0,1259-0,1163;     0,0515;          0,1046;          0,0732;   0,0522-0,0408;    0,0729.

Землі технічної

Інфраструктури                  0,8187-0,7557      0,3351;          0,6797;         0,4755;    0,3391-0,2647;   0,4741.

 

 

Розмір земельного податку для фізичних осіб – землекористувачів приватного сектора в розрізі населених пунктів та угідь грн. за 1га (без врахування локальних коефіцієнтів, які впливають на місцеположення земельної ділянки)  враховуючи коефіцієнт індексації.

 

. Ялинці

- землі житлової забудови – 499,8324 – 541,501

- сільськогосподарські угіддя :

- рілля – 42,7736 – 111,2111

- сіножаті – 20,8371 – 40,1308

- пасовища – 31,1892 – 73,7198

- багаторічні насадження – 262,8775 – 353,0070

с. Кіндрівка

- землі житлової забудови – 314,5188

- сільськогосподарські угіддя :

- рілля – 44,9121-64,1604

-сіножаті- 16,2066-20,8371

-пасовища – 31,1892-34,0246

багаторічні насадження- 67,5971

с. Воскобійники

- землі житлової забудови – 221,6316

- сільськогосподарські угіддя :

- рілля -42,7736-64,1604

-сіножаті- 10,8044-20,8371

-пасовища- 15,5945-34,0246

- багаторічні насадження- 67,5971

с. Михайленки

- землі житлової забудови – 175,07 – 224,2497

- сільськогосподарські угіддя :

- рілля – 42,7736-64,1604

-сіножаті- 10,8044-20,8371

-пасовища- 15,5945-34,0246

багаторічні насадження- 67,5971

с. Пухальщина

- землі житлової забудови – 449,5142

- сільськогосподарські угіддя :

- рілля – 28,0702-64,1604

-сіножаті- 10,8044-18,5218

-пасовища- 10,8044-34,0246

- багаторічні насадження- 67,5971

с. Самусіївка

- землі житлової забудови – 313,5374

- сільськогосподарські угіддя :

- рілля – 64,1604

-сіножаті- 16,2066

-пасовища-34,0246

-багаторічні насадження- 67,5971

 

Сільський голова                                        О.П.Краплина

 

ЯЛИНЦІВСЬКА   СІЛЬСЬКА   РАДА

КРЕМЕНЧУЦЬКОГО  РАЙОНУ          ПОЛТАВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

 (  двадцять   четверта   сесія   сьомого   скликання  )

Р і ш е н н я

14  липня   2017  року                                                                     с. Ялинці

 

Про встановлення ставок

єдиного податку.

 

           Керуючись  п.293.1 ст.293  Закону України «Про  внесення змін до Податкового  кодексу України та деяких  інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи  оподаткування та  звітності» від 04.11.2011 №4014-У1, керуючись ст..26 Закону України «Про місцеве  самоврядування в  Україні», сесія  Ялинцівської сільської ради

 

                                                   В И Р І Ш И Л А:

         1. Встановити  ставки  єдиного  податку відповідно до Національного  класифікатора  України (КВЕД ДК 009:2055), затвердженого  наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 за №375.

 

         2. Встановити  ставки єдиного  податку  для  фізичних осіб-підприємців, які здійснюють  господарську діяльність  на території Ялинцівської сільської ради, залежно від виду діяльності,з розрахунку на  календарний  місяць:

- для першої  групи  платників єдиного податку – у розмірі 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

- для  другої групи  платників єдиного податку – у розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

          3.  Затвердити Положення про  єдиний податок згідно з додатком.

          4. Надати дане рішення для оприлюднення до Ялинцівської сільської бібліотеки.

           5. Рішення набуває чинності з 01 січня 2018 року.

           6. Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету і фінансів, соціально-економічного розвитку та підприємницької діяльності.

           7. Копію даного рішення направити до Кременчуцької ОДПІ Полтавської області.

 

 

 

Сільський голова                                                           О.П.Краплина

 

 

 

 

 

 

                                                                                                       Додаток

                                                                                                 до рішення 24 сесії  Ялинцівської 

                                                                                                сільської  ради  7 скликання                                                                              

                                                                                                «Про встановлення  ставок

                                                                                                єдиного податку»                     

                                                                             від 14  липня 2017 року

 

                                Положення

                     про  єдиний  податок

 

  1. Загальні положення

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 Податкового Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група – фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень;

2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах,  одночасно не  перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005) (va375202-05). Такі фізичні особи - підприємці  належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи;

3) третя група - фізичні особи - підприємці, які протягом
календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень;

4) четверта група - юридичні особи - суб'єкти господарювання
будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

 середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

При розрахунку середньооблікової кількості працівників застосовується визначення, встановлене Податковим Кодексом.

Не можуть бути платниками єдиного податку:

суб'єкти  господарювання  (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:

1) діяльність з організації, проведення азартних ігор;

2) обмін іноземної валюти;

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;

5) видобуток, реалізацію корисних копалин;

6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування" ( 85/96-ВР ), сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III цього Кодексу;

7) діяльність з управління підприємствами;

8) діяльність з надання послуг пошти та зв'язку;

9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005) ( va375202-05 ), діяльність у сфері аудиту;

фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100  квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

страхові  (перестрахові)  брокери,  банки,  кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків;

представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;

фізичні та юридичні особи - нерезиденти;

суб'єкти господарювання,  які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:

1) виготовлення взуття за індивідуальним замовленням;

2) послуги з ремонту взуття;

3) виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням;

4) виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням;

5) виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням;

6) виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням;

7) виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням;

8) виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням;

9) додаткові послуги до виготовлення  виробів за індивідуальним замовленням;

10) послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;

11) виготовлення та в'язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням;

12) послуги з ремонту трикотажних виробів;

13) виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням;

14) послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів;

15) виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням;

16) послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;

17) виготовлення меблів за індивідуальним замовленням;

18) послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів;

19) виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням;

20) технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням;

21) послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо - і відеоапаратури;

22) послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;

23) послуги з ремонту годинників;

24) послуги з ремонту велосипедів;

25) послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;

26) виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням;

27) послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;

28) виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням;

29) послуги з ремонту ювелірних виробів;

30) прокат речей особистого користування та побутових товарів;

31) послуги з виконання фоторобіт;

32) послуги з оброблення плівок;

33) послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних  виробів;

34) послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних
і хутрових виробів;

35) вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням;

36) послуги перукарень;

37) ритуальні послуги;

38) послуги, пов'язані з сільським та лісовим господарством;

39) послуги домашньої прислуги;

40) послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням.

Порядок визначення доходів та їх склад

для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна,  яке належить на праві власності фізичній  особі та використовується в її господарській діяльності;

для юридичної особи - будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формах (сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, та вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Посередницька діяльність – у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Облік доходів ведеться за касовим методом. Отже датою отримання доходу є:

  • дата надходження коштів на поточний рахунок ;
  • дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності;
  • дата фактичного отримання безоплатного одержаних товарів (робіт, послуг).

До складу доходу не включаються:

1) суми податку на додану вартість;

2) суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;

3) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;

4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;

5) суми коштів (аванс,  передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару,  розірвання договору або за листом-заявою  про повернення коштів;

6) суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи - підприємця;

7) суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом;

8) суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника;

9) суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених цим Кодексом, та суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів;

10) дивіденди, отримані платником єдиного податку - юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному Кодексом.

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Платники єдиного податку четвертої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат.

Ставки єдиного податку

Ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

У разі якщо платник єдиного податку першої та другої груп провадить кілька видів господарської діяльності, для яких установлено різні ставки податку, такий підприємець отримує одне свідоцтво і сплачує податок за більшою ставкою.

Відсоткова ставка єдиного податку для третьої і четвертої груп платників єдиного податку встановлюється у розмірі:

1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим Кодексом.

Базою оподаткування для цих груп є дохід від реалізації товарів, виконання робіт, надання послуг. Доходом вважається вся сума, отримана платником податку за здійснення операцій з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) у готівковій або безготівковій формі.

2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Податковий (звітний) період

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої групи є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої - четвертої груп є календарний квартал.

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому таким особам виписано свідоцтво платника єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої  або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб'єктів господарювання (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої або четвертої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Для суб'єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов'язання чи  податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

У  разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.

У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається  період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо зміни податкової адреси.

Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

Секретар                                                                    Л.Г. Ільєвська


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *